Zespół

Zespół CTB składa się ze specjalistów z zakresu psycholgii i pedagogiki specjalnej. Nauczyciele są wszechstronnie przygotowani do pracy ponieważ pracują z dzieckiem nad wszystkimi jego aktywnościami (obejmujemy dziecko terapią całościową). Nauczyciele prowadzący są odpowiedzialni za opracowanie programu terapii indywidualnej dostosowanej do potrzeb dziecka oraz za rejestracje postępów dziecka. Nauczycieli wspiera merytorycznie superwizor .Wspólnie z nauczycielami układa indywidualny program terapeutyczno - edukacyjny oraz czuwa nad właściwym przebiegiem terapii

Anna Borówka

Studia z tytułem magistra psychologii ukończone w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe związane jest z pracą z dziećmi i młodzieżą, w szczególności z trudnościami rozwojowymi. Lubi przyrodę i poznawanie nowych, ciekawych miejsc.

ALEKSANDRA DĄBROWSKA

W 2011 roku u mojego syna zdiagnozowano autyzm. Po trzech latach intensywnej terapii miałam wrażenie, że ciągle czegoś ważnego nam brakuje. I wtedy trafiliśmy do CTB, a ja z przeciwniczki terapii behawioralnej stałam się jej entuzjastką. Przetestowałam w końcu na najważniejszej osobie w moim życiu i wszystkim polecam. Mój syn zakończył swoją terapię w CTB, a ja zostałam na dłużej. W CTB zajmuję się terapią indywidualną. Jestem absolwentką Stosowanej Analizy Zachowania na Uniwersytecie SWPS.

ANNA DONDER

Absolwentka Pedagogiki Specjalnej (Uniwersytet Śląski) oraz oligofrenopedagogiki i metod korekcyjno–kompensacyjnych, edukacji i wspomagania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Od 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Prywatnie mama dwójki cudownych dzieci. Uwielbia ogród, las, dobrą książkę, akwarele.

JOANNA ERGIETOWSKA

Jestem absolwentką Stosowanej Analizy Zachowania oraz studentką Oligofrenopedagogiki z arteterapią, Swoją przygodę z terapią behawioralną zaczęłam w 2015 r., w ekipie CTB pozostaję od 2017 r. Stale się uczę i podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe. Prywatnie - wraz z mężem i synem mieszkam pod górami. Uwielbiam czytać książki, najlepiej w połączeniu z leżakiem i dobrą kawą :).

Ilona Kubica

Studia z tytułem magistra psychologii ukończone w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe związane jest z pracą z dziećmi i młodzieżą, w  szczególności z trudnościami rozwojowymi.  Lubi przyrodę i poznawanie nowych, ciekawych miejsc.

Katarzyna Kwit

Pedagog specjalny, Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego o kier. Pedagogika terapeutyczna z oligofrenopedagogiką oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu o kier. surdopedagogika. Prywatnie – mama Piotrusia. W wolnym czasie lubię czytać książki i słuchać muzyki.

BARBARA OLSZEWSKA

Certyfikowany terapeuta behawioralny, pedagog specjalny, nauczyciel wspomagający kształcenie integracyjne oraz tyflopedagog. Od 2006 roku prace zawodowo z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z ukierunkowaniem na pracę z dziećmi z zaburzeniami rozwoju i zachowania. Występuje jako prelegent oraz prowadzi liczne szkolenia.

MONIKA PASTUSZKA

Jestem psychologiem dziecięcym. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Od wielu lat pracuję z dziećmi oraz udzielam wsparcia ich rodzicom. W Centrum Terapii Behawioralnej prowadzę terapię indywidualną dzieci ze spektrum autyzmu.

OLIMPIA SZARAPOW

Pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta behawioralny. Od 2006 roku pracuje zawodowo z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jako pracownik Centrum Terapii Behawioralnej w Gliwicach zajmuje się terapią indywidualną, grupową, konsultacjami terapeutycznymi oraz diagnozą funkcjonalną.

PATRYCJA SZNURA

Certyfikowany Terapeuta Behawioralny, pedagog specjalny, specjalista rewalidacji z 20 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz innymi trudnościami edukacyjnymi, komunikacyjnymi oraz społecznymi.

Magdalena Wydra

Poligofrenopedagog (Kolegium Pedagogiczne Politechniki Śląskiej), nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej (Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka), trener umiejętności społecznych. Od wielu lat zafascynowana Włochami. W wolnym czasie lubi dobrą książkę przy smakowitej herbacie.