Trening Umiejętności Społecznych

INSTYTUT EDUKACJI TERAPEUTYCZNEJ

ZAPRASZA NA SZKOLENIE ON-LINE

Tus – Trening Umiejętności Społecznych

Realizowane przez Centrum Terapii Behawioralnej (CTB) we współpracy z Instytutem Edukacji Terapeutycznej w Radomiu

TERMIN: 19.03.2022 r.  (sobota)

CZAS TRWANIA: 9.00-15.00 (8 godz. dydaktycznych)

KOSZT: 300 ZŁ

DLA KOGO?
psychologów, pedagogów, logopedów, nauczycieli kształcenia specjalnego, kadr poradni psychologiczno-pedagogicznej, terapeutów (w szczególności dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą z diagnozą autyzmu i Zespołu Aspergera) oraz zaburzeniami psychicznymi. Specjalistów pracujących z młodzieżą wykazującą problemy wychowawcze oraz młodzieżą u której długotrwała izolacja spowodowała wykształcenie mechanizmów dysfunkcyjnych w relacjach międzyludzkich.

Prowadzące : Barbara Olszewska , Olimpia Szarapow- Foit

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Umiejętności społeczne – termin/definicja.
  2. Trener – osoba prowadząca zajęcia.
  3. Dobór do grup.
  4. Umiejętności bazowe: kontrola poleceniowa, współdzielenie pola uwagi, naśladowanie, komunikacja, zabawa.
  5. Organizacja grupy.
  6. Motywacja.
  7. Wzmocnienia.
  8. Gospodarka żetonowa i systemy punktowe.
  9. Kontrakty behawioralne.
  10. Sposoby uczenia umiejętności społecznych – metody i techniki.
  11. Podpowiedzi.
  12. Formy pracy.
  13. Opracowanie tematu spotkania.
  14. Omówienie dostępnej literatury.

CENA ZAWIERA:

• Szkolenia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia. Pamiętajcie proszę o sprawdzenie SPAMU–u i innych folderów. Na kilka minut przed szkoleniem proszę otworzyć link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie TUS.

• materiały szkoleniowe PDF przesłane na maila w dniu szkolenia.
  • certyfikat o ukończeniu szkolenia potwierdzającego nabycie kompetencji niezbędnych do prowadzenia zajęć Treningu Umiejętności Społecznych wysłany do każdego uczestnika pocztą tradycyjną.

WARUNKIEM WPISANIA NA LISTĘ UCZESTNIKÓW JEST:

– Przesłanie zgłoszenia za pomocą formularza na stronie internetowej www.edukacjaterapeutyczna.pl

– Wszelkie należności z tytułu kursów lub szkoleń płatne są na rachunek bankowy organizatora ING Bank Śląski S.A. PL 88 1050 1793 1000 0091 4735 8379 ze wskazaniem w treści przelewu nazwy szkolenia i osoby biorącej w nim udział.